יום רביעי כ"ח בתשרי, 18 באוקטובר

לשרותכם מנוע חיפוש מבוסס גוגל הממוקד באתרים חינוכים.Beta

   : חפש ראשי

איך משתמשים ב- Google?

איך משתמשים ב - Google ?

חיפוש בסיסי:
על מנת לחפש ב Google הקלדו את מילות המפתח לחיפוש שלכם ולחצו על מקש enter או על כפתור החיפוש. Google יחפש אך ורק דפי רשת המכילים בדיוק את המושג שחיפשתם, ולכן כדאי להשתמש בצורות שונות של מילות חיפוש. לדוגמא : אם החיפוש אחר "דולפין" לא הביא את התוצאות המצופות ,כדאי לנסות גם לרשום "דולפינים". או לחילופין, כתיבת במילות מפתח נרדפות, כמו: ירח , סהר ,לבנה יביאו תוצאות שונות.

חיפושי "וגם" (AND) אוטומטיים

Google מוסיף באופן אוטומטי את אפשרות החיפוש "וגם" בין המילים שהכנסתם לשורת החיפוש. כך שאיחזור המידע יביא רק דפי רשת הכוללים את כל המילים שבקשתם. וכך, על מנת לצמצם את מספר התוצאות המתקבלות בחיפוש הכניסו יותר מילים. לדוגמא, על מנת לקבל מידע אודות טיפול באמצעות דולפינים בישראל פשוט הקלידו את המילים: טיפול דולפינים ישראל או: תרפיה דולפינים ישראל.

שימוש באפשרות החיפוש (-)

על מנת לצמצם חיפוש, ניתן גם לבקש מידע שאינו כולל מילים מסוימות. לדוגמא, אם אנחנו מחפשים מידע על מחלקת הזוחלים אבל איננו מעונינים במידע על נחשים. נרשום בשורת החיפוש: זוחלים –נחשים (רשמו את סימן המינוס בצמוד למילה אותה אינכם רוצים לקבל בתוצאות, אל תשכחו להכניס רווח אחד לפני סימן המינוס.)

שימוש במרכאות " "
Google מאפשר לכם לחפש גם ביטוי, משפט ידוע או שם. כל שעליכם לעשות הוא לרשום את הביטוי בתוך מרכאות לדוגמא: "רצח יצחק רבין" או "איכות הסביבה" ותקבלו מידע ספציפי אודות הרצח. מילים בתוך מרכאות יופיעו כביטוי אחד (צמודות זו לזו) בדפי תוצאות החיפוש.

כדאי לדעת!!!
אם תהיתם אי פעם מה עומד להיות הדבר החם הבא ברשת ? מה IN ומה OUT? ל Google יש תשובה בשבילכם. ניתוח של מיליוני שאילתות שמפנים גולשים למנוע מעובדים כך שניתן ללמוד מהן מהם הנושאים ה"חמים" ברשת ואלו נושאים ירדו מגדולתם .בקישור הבא תוכלו למצוא נתונים מעודכנים וכמו כן מידע אודות שפות החיפוש, מערכות ההפעלה הנפוצות ועוד סטטיסטיקות מעניינות אצל ה"גוגלאים" .

ה

27.09.2002השבוע בהיסטוריה
מורשת ישראל
אוכל ושאר ירקות
על הא ודע במדע
פנאי ובידור
הפסקה פעילה
בז שטח
מידענות
תיבת נח
המלצה על ספר
בניית אתרים


ז'בוטינסקי, זאב (ולדימיר)

לפי תאריך :

כתוב לנו | ספר אורחים | אמנת פרטיות | פרסם בבז | הוסף אתר
כל הזכויות שמורות בז © 2000-2002 תנאי שימוש
האתר נבנה ומתוחזק עלידי אפוק