יום רביעי ד בכסלו, 22 בנובמבר

לשרותכם מנוע חיפוש מבוסס גוגל הממוקד באתרים חינוכים.Beta

   : חפש ראשי

מעבר ליער

 "מעבר ליער" סרט האנימציה החדש מבית שפילברג, המתחרים הכבדים באמת של דיסני ופיקסר, הוא ללא ספק סרט האנימציה הטוב ביותר הקיץ, נקודה.

נכון שלא מדובר ביצירת מופת כמו "הטירה הנעה" או "חתונת רפאים" מהקיץ שעבר, אבל בהחלט מדובר במוצר צריכה סוחף ומבדר שעושה טוב על הלב. "מעבר ליער" מספק חוויה קולנועית קצבית ומסעירה רוויה בסצנות מצחיקות ואפילו יש גם כמה אמירות על אמריקה הצרכנית של הפרברים.

אר-ג'יי הוא דביבון שנון המכור למוצרי צריכה אמריקאים. הוא מחליט לנסות לגנוב את המוצרים מדוב גדול ולא בדיוק חביב בזמן שזה נמצא בתרדמת החורף שלו. לרוע מזלו הדוב מתעורר. אר-ג'יי מבטיח לו שתוך שבוע הוא יחזיר לו את המזון הגנוב אחרי שזה מושמד על ידי משאית חולפת, אך לא ברור איך הוא יצליח לעמוד במשימה. הוא יודע שאם הוא לא יצליח להשיג את כול מוצרי המזון, הדוב החביב יהפוך אותו לארוחת ערב. כאשר הוא פוגש את וורן הצב וחבורתו המורכבת מחיות יער הוא מחליט לנצל אותם כדי לגנוב מזון מבני האדם החיים בפרברים מעבר לגדר.
 
גדר חיה גדולה וירוקה שצמחה ממש באמצע היער ובעצם מפרידה בין תושבי היער והפרברים מסמלת שני עולמות שונים לחלוטין. עולם צרכני מהיר, שבע ודורסני לעומת הטבע הירוק והאיטי. היא גם מסמלת את העולם המנוכר והעירוני לעומת הטבע הרגוע והידידותי. הידע הרב של אר-ג'יי על העולם האנושי קוסם לחבורתו של וורן והם מחליטים לצרף אותו לחבורה ולהיעזר בכישוריו כדי לאגור מזון לחורף הבא. הם לא יודעים שהוא בעצם מנצל אותם כדי להציל את העור שלו וכלל לא אכפת לו שהם ירעבו למוות בחורף.
 
מאחר ומדובר בסרט משפחתי יהיה גם מוסר השכל. את הגרסה הדוברת האנגלית מדבבים מספר שחקנים וקומיקאים מהשורה הראשונה של הוליווד. ברוס וויליס הוא אר-ג'יי הדביבון השחצן ורב הקסם, גארי שנדלינג הוא וורן הצב העגמומי, ואילו סטיב קארל הוא הסנאי האמי שפשוט גונב את ההצגה מכולם. עוד במדבבים הם ניק נולטה, וונדה סייקס, וויליאם שטנר, תומאס היידן צ'רץ, אליסון ג'ני, יוג'ין לוי, קתרין אוהרה והזמרת הצעירה אווריל לווין.
 
בסרט "מעבר ליער" יש ביקורת על הטבע האנושי, על ההתמכרות שלנו למוצרי מזון ומוצרי צריכה, חשיבותה של חברות ושלל מסרים ירוקים על כך שאנחנו הורסים את הסביבה הטבעית ופוגעים בחיות היער. אף אחד מהם לא משתלט על הסרט והורס את החוויה הבידורית הראויה שהוא מספק במשך תשעים דקות שוות במיוחד. 
 
אתר הסרט מעבר ליער

הכתבה נערכה בשיתוף עם אתר "סרט"

08.07.2006השבוע בהיסטוריה
מורשת ישראל
אוכל ושאר ירקות
על הא ודע במדע
פנאי ובידור
הפסקה פעילה
בז שטח
מידענות
תיבת נח
המלצה על ספר
בניית אתרים


דה-גול, שרל

לפי תאריך :

כתוב לנו | ספר אורחים | אמנת פרטיות | פרסם בבז | הוסף אתר
כל הזכויות שמורות בז © 2000-2002 תנאי שימוש
האתר נבנה ומתוחזק עלידי אפוק