יום שני ג בחשוון, 23 באוקטובר

לשרותכם מנוע חיפוש מבוסס גוגל הממוקד באתרים חינוכים.Beta

   : חפש ראשי

אריות בירושלים

כתב החידה נראה מוזר ורב מסתורין:
אבדה בדרך יסורים מול אריה. מוצא רכושה גדול יהי, לא נער. יפים לה שניים אריות, ובה סודי, הוא בתוכה, בהצלחה!

שורות סתומות אלה היו כתובות על הדף, שנתן המוכתר ר` אברהם ליוסי נכדו בחגיגות בר המצוה שלו. אין צורך לומר שיוסי היה מאוכזב ממתנה זו של סבו האהוב: ``מצידי אתה יכול לזרוק את הדף`` אמר לשמואל חברו; אבל זה אומר: ``מה פתאום לזרוק? הרי סבא הבטיח לך הפתעה גדולה!``
שני הידידים יוצאים לפענח את כתב החידה ונקלעים להרפתקה מרתקת: הם משוטטים בסימטאות העיר העתיקה, נכנסים למרתפים ולבתי מלאכה - ומחפשים שני אריות מסתוריים. הם משתפים בסודם את ז`קלין, הילדה העולה החדשה, רודפים אחרי גנבים המחביאים את סודם בניקבה, והתגמול המצפה להם לבסוף הוא כפול ומכופל.

הרפתקה מקורית זו, הספוגה באוירתה של ירושלים, כתובה בסגנון רענן, רווי הומור ומתח, ומעוטרת ברישומיו המרנינים של יוסי שטרן. לקוראים  של ``אריות בירושלים`` מובטחות שעות של מתח, עניין והנאה.

מחבר הספר אריה הופרט,  נולד בצ'כיה, וילדותו בתקופת מלחמת העולם השנייה עברה עליו בנדודים, מקומות מחבוא, ובמחנה הריכוז ברגן-בלזן. בשנת 1945 עלה לארץ בזכות רשיון ששלח לו אביו ששהה בארץ כתייר, למד בתיכון בחיפה, ושירת בנח"ל. בתום לימודיו באוניברסיטה לימד ספרות, ערך תכניות רדיו במדור לספרות של שידורי ישראל, וכתב שירים וסיפורים לילדים.

לרכישה של הספר

11.05.2007השבוע בהיסטוריה
מורשת ישראל
אוכל ושאר ירקות
על הא ודע במדע
פנאי ובידור
הפסקה פעילה
בז שטח
מידענות
תיבת נח
המלצה על ספר
בניית אתרים


פלה

לפי תאריך :

כתוב לנו | ספר אורחים | אמנת פרטיות | פרסם בבז | הוסף אתר
כל הזכויות שמורות בז © 2000-2002 תנאי שימוש
האתר נבנה ומתוחזק עלידי אפוק