יום שני ג בחשוון, 23 באוקטובר

לשרותכם מנוע חיפוש מבוסס גוגל הממוקד באתרים חינוכים.Beta

   : חפש ראשי

איך מתחילים אהבה

נאוה עצמה, כבר לא "ילדה" ובכל זאת מצליחה לשחזר בהצלחה כה רבה את ההתאהבות הראשונה ואת תחושת הבלבול שמשרה אהבת הנעורים הסוחפת. באמצעות שבעה סיפורי אהבה לצעירים, המתרחשים בישראל בתקופות שונות ובזמנים שונים, ממחישה נאוה  כי האהבה היא משהו שלא משתנה לעולם.

בהולך על הירח נרקם קשר עמוק בין אריק ואוריק שנותרו לבדם בבית בשל "השבעה" על מות הורה, על רקע הנחיתה הדרמטית של חללית אפולו על הירח. בצנחן על הגדר צופה יעקב'לה, נער מתבגר בפלשתינה לפני קום המדינה, בקשר האסור שבין אחותו וצנחן בריטי המוגדר כאויב. בנשיקת החמור מתנדב הגיבור לגלם את התפקיד הכי מגוחך בהצגת סוף השנה, "חלום ליל קיץ", ובלבד שיוכל לזכות בנשיקה בימתית מהשחקנית הראשית שמגלמת את מלכת הפיות.

איך מתחילים אהבה? שואלים את עצמם חברי צוות חנוּנים, פריקים של מחשב, שנוסעים לתחרות במכון וייצמן ומגלים שאהבה זה עניין לגמרי לא מדעי. ליעד הביישן משוכנע שהוא עתיד למות רווק זקן, בודד ובתול, כי עולם החיזורים הוא עבורו עולם של חייזרים. בפוסטר של אלביס לומדים מייקי מאמריקה ומיכל מישראל איך לא להתבייש באהבה, וכאשר מתבקשת סבתא לעזור לזוג צעיר בכתיבת מכתב אהבה, היא מלמדת את האוהבים להיות אמיצים בבחירתם, ולעמוד מול העולם בראש מורם.

בקשנו מנאוה רשות לפרסם קטע מאחד הסיפורים. נאוה נעתרה ושלחה לנו קטע מתוך מתוך הסיפור "הביישן", מתוך "איך מתחילים אהבה" - ספר סיפורי אהבה לצעירים, מאת נאוה סמל.

עולם החיזורים הוא כמו עולם של חייזרים, אני אומר לעדלי. מישהו צריך לצייד אותנו בהוראות ברורות, כדי שלא נטעה וניתקע בחלל.

לסבתא רבתא חסידה היה קל יותר. אצלם היה סדר וכללים ברורים וגם לביישנים הייתה תקווה. אילו הייתי שר החינוך הייתי ממליץ על מקצוע חובה לבגרות - חיזורים. אני מדמיין מורה עם מדליות בצורת לבבות, משרטט על הלוח גרפים מסובכים ומרביץ בנו שיעורי עזר. סבתא רבתא חסידה טוענת שפעם אבות לימדו את בניהם את "תורת גבר בעלמה", אבל אבא שלי רחוק מדי, באוסטרליה.

השיטות שלו... אני לא בטוח שאני רוצה ללמוד ממנו.

וחוץ מזה, זו אמא שהתחילה איתו. ככה רשום באלבום התמונות שהיא מחביאה בחדר העבודה שלה בין תוכנות המחשב.

עדלי אומר, שחק אותה קשוח, בלתי מושג. והוא בטוח שזה מה שיעורר בדנה ובללי, סקרנות כלפיי. אפילו הנערה באוטובוס עם הגוף החתולי, תשים לב לנער המסתורי שנוסע איתה באותו קו ותחליט לשאול אותו באיזו תחנה הוא יורד.  ומי יודע, אולי גם שונית השכנה הסקסית תגיד לי סוף סוף שלום במעלית.

אבל כשאני מתחפש לקשוח ולובש מסכה של שתיקה רצינית ובעלת משמעות, אני נעלם לגמרי משדה הראייה שלהן, כאילו התפרקתי למיליון נקודות על צג מקולקל.

רק את הלב שלי אני שומע, נוהם בפנים כמו קנגורו פצוע.

תפסיק לרחם על עצמך, ליעד. בנות לא אוהבות בחורים יללניים. הן רוצות גבר קשוח, רגיש, אבל לא רגשן. יודע להביע אהבה, אבל לא נמרח. אחד ששם את הקלפים על השולחן, אבל לעולם לא בוכה. זה מה שכתוב במודעות באתר השידוכים באינטרנט.

פעם אחת אמא יצאה לדייט שהכירה באתר. היא נראתה כמו עדלי כשחזר מהסרט עם אלונה.

שאלתי אותה, איך היה?

אמא אמרה: זו לא תחילתה של ידידות מופלאה.

חשבתי שהיא השתגעה. דאגתי לה. רק בבוקר הבנתי שהיא ציטטה משפט מהסרט קזבלנקה - רק הפוך.

הייתי רוצה שיתחיל איתה מישהו נחמד שיראה איתה סרטים בשחור-לבן וינגב לה את הדמעות באצבע, במקום בממחטות נייר, לא זואולוג שחוקר חיות נדירות ובטח לא מאוסטרליה.

אילו אמא הייתה יודעת שאבא יעזוב אותנו, היא לא הייתה מתחילה איתו, אבל אז אני לא הייתי נולד.

שידוכים. אולי זו באמת השיטה הכי יעילה. הלוואי והייתי יכול לשלוח מתווך שיעשה את העבודה השחורה בשבילי.

זו ההזדמנות להודות לנאוה ולהציע לכם בחום לקרוא את הספר....

לרכישה מוזלת של הספר

18.02.2006השבוע בהיסטוריה
מורשת ישראל
אוכל ושאר ירקות
על הא ודע במדע
פנאי ובידור
הפסקה פעילה
בז שטח
מידענות
תיבת נח
המלצה על ספר
בניית אתרים


פלה

לפי תאריך :

כתוב לנו | ספר אורחים | אמנת פרטיות | פרסם בבז | הוסף אתר
כל הזכויות שמורות בז © 2000-2002 תנאי שימוש
האתר נבנה ומתוחזק עלידי אפוק