יום רביעי ד בכסלו, 22 בנובמבר

לשרותכם מנוע חיפוש מבוסס גוגל הממוקד באתרים חינוכים.Beta

   : חפש ראשי

הגורל

מדובר במשחק תפקידים המוני מבוסס דפדפן תוצרת כחול לבן, המתרחש בעולם פנטזיה דמיוני.
העלילה מספרת כי קבוצת ארכיאולוגים מצאו מגילה עתיקה, המנבאת כי העולם יגיע לקיצו בסוף המילניום הנוכחי. עוד צוין בנבואה ששרשרת האירועים שתוביל לאפוקליפסה החלה באירוע שהתרחש לפני 1,000 שנים, בו האיזון בין הטוב לרע התערער. בתגובה לתחזית עגומה זו, מדענים פיתחו פורטל המסוגל להחזיר אנשים לאותה התקופה במטרה למנוע את האירוע שיגזור את דינה של האנושות כולה.

משחק תפקידים הוא עולם מדומה, שאליו יכולים הגולשים להיכנס על ידי אימוץ של דמות המייצגת את אחד האזרחים באותו עולם. כל משתתף הוא דמות אחרת, וכל מהלך של הדמות הוא פועל יוצא של שיקול דעתו של השחקן. כללי המשחק נקבעים בידי המאסטר, במקרה זה המחשב, שהוא גם הבורא, השליט והשופט, והוא זה שממלא את עולם המשחק בדמויות מפחידות, במפלצות, בסכנות ובדמויות שלא ניתנות לשליטת השחקנים.

המחשב גם מדרבן את השחקנים, מחשב את תוצאות הקרבות ויוצר תשתית להמשכיות מתמדת של המשחק, 365 יום בשנה.

איך מתחילים:
לאחר הרשמה קצרה, השחקנים יגיעו לעיר קריטום. העיר מורכבת ממספר מבנים, כגון ארמון הקרבות, החנות, מגדל הקוסמים,הטברנה,הבנק,היער, הבאר  ועוד. בכל רגע נתון אפשר לתקשר עם שחקנים אחרים הנמצאים באיזור באמצעות הצ'אט שבתחתית המסך, בעזרתו ניתן לשלוח הודעות פרטיות, לתאם טקטיקות לחימה בין שחקנים נגד מפלצות, לאתגר שחקנים אחרים לקרב או סתם לרכל.

מוקד המשיכה העיקרי הוא הארמון, שם השחקנים יכולים להילחם זה בזה עד חורמה ולצבור נקודות ניסיון בהתאם להצלחתם בקרב.
אפשר להילחם אחד על אחד ואפשר גם בקבוצות של עד 10 בכל קבוצה. כמות הניסיון שכל שחקן מקבל תלויה בתוצאות הקרב ובנזק שגרם ליריביו.
הניסיון משמש לעלייה ברמות המשחק. כל רמה מחולקת ל-3-4 תת-רמות, ומאופיינת בקבלת כסף, שיפור המדדים ואפשרות להשתמש בחפצים חדשים, אותם ניתן לקנות בחנות בהתאם לרמה ולמדדים של הדמות.

ולענייני הקרבות:
מערכת הקרב בנויה באופן הבא: כל שחקן בתורו בוחר שני מיקומים בגופו עליהם הוא מגן ואזור אחד על גוף היריב אותו הוא מתקיף. במידה מסוימת, הקרבות תלויים לא מעט במזל, אך פה גם מתערבים המדדים.

המדדים המשפיעים ישירות על הקרב הם מדד הכוח, המגדיל את כמות הנזק בהתקפה ואת הסיכוי לשבירת ההגנה של היריב; מדד הזריזות, המשפיע על סיכויו של השחקן להתחמק מהתקפה ללא נזק; מדד הסיבולת, שמפחית את כמות הנזק שהדמות סופגת כשהיא מותקפת ומפחית את הסיכוי שהיריב ישבור את ההגנה שלה; ומדד המזל, שלפיו נקבע הסיכוי של השחקן להפעיל על יריבו "התקפת מחץ" (מקביל ל- Critical Hit), המכפילה את הנזק המוסב ליריב בהתקפה. מלבד המדדים הנ"ל, ישנו גם מדד הבינה, שמשמש להפעלת רוב החפצים והציוד במשחק. כל מהלך והצלחתו מתוארים דרך מערכת הצ'אט במשפט אחד, לפעמים היתולי, כדוגמת "כמו לוחם סומו, *שם המתקיף* השמן התיישב על האצבעות של *שם המותקף* וגרם לנזק של 4 חיים".

מה עוד נספר לכם, היוזמה המבורכת שייכת לקבוצה של מפתחים מבאר שבע, צעירים בעלי חזון וכמה רעיונות מעניינים לפיתוח התעשייה וקהילות השחקנים בארצנו הקטנה.

כמשחק הישראלי הראשון המבוסס דפדפן הוא עדיין סובל קצת מתחלואי ילדות, כמו באגים קטנים בתוכנה, מיעוט בקווסטים, אין סאונד-חיסרון משמעותי אך לעומת זאת תמצאו  מספר פורומים, ובהם עצות, פתרון בעיות ועזרה טכנית. כיוון שהמשחק עדיין בחיתוליו, העמידו המפתחים. לרשות השחקנים 'פורום שגיאות כתיב', בו ניתן לדווח על טעויות הגהה בחלקי האתר.

אם הפיתוח ימשך, יש סיכוי שהגורל יהפוך אולי לאתר משחק בינלאומי ועד שזה יקרה, ממליצים לכם לתת להם קרדיט, להרשם ולהתחיל לשחק!

לצפייה לסרטון אודות המשחק

מדריכים למשחק

אתר הבית של המשחק

03.12.2005השבוע בהיסטוריה
מורשת ישראל
אוכל ושאר ירקות
על הא ודע במדע
פנאי ובידור
הפסקה פעילה
בז שטח
מידענות
תיבת נח
המלצה על ספר
בניית אתרים


דה-גול, שרל

לפי תאריך :

כתוב לנו | ספר אורחים | אמנת פרטיות | פרסם בבז | הוסף אתר
כל הזכויות שמורות בז © 2000-2002 תנאי שימוש
האתר נבנה ומתוחזק עלידי אפוק