יום שלישי ג בכסלו, 21 בנובמבר

לשרותכם מנוע חיפוש מבוסס גוגל הממוקד באתרים חינוכים.Beta

   : חפש ראשי

הקול ברשת

בעקבות התרחבות השימוש בפס הרחב (חוץ ממני, אני האחורנה כנראה שגולשת במודם אנגלוגי) התרבו התכנים על הרשת ובינהם תכנים כבדים כמו קבצי אודיו ווידאו. קבצי האודיו (קול) קיימים בפורמטים שונים, ולמי שמתעניין קצת יותר, מומלץ לקרוא את הכתבה המקושרת שעניינה סוגים שונים של קבצי קול.

כמובן שעם התרחבות המידע הזה ברשת, הלכה והתפתחה בעיה רצינית, איך מוצאים את אותם קבצים המפוזרים אי שם בכל רחבי הסייבר-ספייס. וכשיש צורך מחפשים פיתרון וכך החל המרוץ הגדול של ענקיות החיפוש ברשת אחר מנוע ייעודי (מנוע המיועד לסוג מסוים של מדיה) לאודיו.

בינתיים חברה קטנה בשם Singingfish ('הדג המזמר') הקדימה את האתרים הגדולים והשיקה מנוע ייעודי לחיפוש מולטימדיה .
כמו במנועי חיפוש רגילים, עליכם להכניס את שם השיר או הסרט או נושא כל שהוא לשורת החיפוש (באנגלית, רק באנגלית Sorryׂ ) ולציין בצד שמאל למעלה מה אתם מחפשים קבצי קול Aoudio  או קבצי ווידאו Video או אולי גם וגם.

התוצאות תופענה על פי מידת הקשר בין מילות החיפוש למידע שקיים במאגר המנוע כליד כל תוצאה תקבלו את המידע הבא: אורך הקובץ, הפורמט, קצב הביטים (איכות השמע) ומפיץ התוכן. ובכל פעם שתלחצו על תוצאה מסוימת יפתח המידע המבוקש בחלון חדש, כך מונע מעצמו "הדג המזמר" הסתבכות עם בעלי זכויות היוצרים. חלק מהתוצאות הן קובץ להורדה למחשב, בחלק מהם יפתח נגן המדיה שעל מחשבכם וישמיע את קובץ הקול או יראה סרטון ובחלק מהמקרים תכנסו לאתר קניה חוקי של קבצי מוסיקה.

צ'ופרים נוספים:
* כפתור "אני משועמם" (I'm Bored) מקפיץ את המחפש לתוצאה אקראית.
* עשרת החיפושים הכי לוהטים באתר.
* עשרת החיפושים האחרונים באתר

חיסרון:
הכל באנגלית, הממשק, שפת החיפוש, והתוצאות.... נקווה שיצליחו ואז אולי יגיירו את האתר לעברית.

ענקית העבר בחיפוש קבצי אודיו ווידאו היתה אלטה ויסטה (אחד ממנועי החיפוש הראשונים שהיו ברשת) אך היא נקנתה על ידי חברת יאהו שהשיקה באוגוסט האחרון מנוע חיפוש משלה למדיית האודיו. Yahoo! Audio Search

המנוע של יאהו מאפשר חיפוש אחר קבצי אודיו ברשת, כולל מוסיקה, ראיונות, שידורי חדשות, נאומים, אפקטים קוליים ואף פודקאסטים (הקלטת אודיו פרטיות שמעלים לאינטרנט).

השירות החדש של יאהו מבצע חיפוש באתרים של ספקי מוסיקה ברשת כמו נאפסטר, MSN Music, Rhapsody ו-iTunes של אפל המוכרים הורדות מוסיקה דיגיטלית חוקיות, וכן בקרב אתרי אינטרנט המספקים תכני אודיו. חיפוש אחר שיר או אלבום ספציפי מעלה את אופציות ההורדה בקרב ספקי המוסיקה ומציג מאפיינים כמו פורמט, אפשרות צריבה על דיסק ומחיר ההורדה.

יתרונות:
יעיל מאד

חסרונות:
רוב קבצי המוסיקה שמצאתי היו בתשלום.

ואחרון חביב להיום, ספריית אפקטים קוליים ענקית, נהדרת למצגות פאורפוינט או לכל עבודת מולטימדיה אחרת. מקול של מטוס סילון, דרך פעיית כבשה, או נהר שוצף... הקולות ממוינים על פי נושאים. הכל בחינם, אבל שוב באנגלית.

זו ההזדמנות להזכיר, שתמיד אפשר לעשות שימוש במילון של מורפיקס על מנת לתרגם מעברית לאנגלית וההיפך.

האזנה נעימה לכם... (-:

29.10.2005השבוע בהיסטוריה
מורשת ישראל
אוכל ושאר ירקות
על הא ודע במדע
פנאי ובידור
הפסקה פעילה
בז שטח
מידענות
תיבת נח
המלצה על ספר
בניית אתרים


מגריט, רנה

לפי תאריך :

כתוב לנו | ספר אורחים | אמנת פרטיות | פרסם בבז | הוסף אתר
כל הזכויות שמורות בז © 2000-2002 תנאי שימוש
האתר נבנה ומתוחזק עלידי אפוק