יום שני ג בחשוון, 23 באוקטובר

לשרותכם מנוע חיפוש מבוסס גוגל הממוקד באתרים חינוכים.Beta

   : חפש ראשי

פסטיבל קולנוע לילדים ונוער

ההתייחסות לקולנוע לילדים ונוער בארץ ובעולם עברה שינוי משמעותי בשנים האחרונות. יותר ויותר גופי שידור ויוצרי קולנוע בארץ ובעולם יוצרים סרטים  עבור קהל הצופים הצעיר , זו הסיבה שאגף התרבות של עיריית תל אביב  יפו בשיתוף עם סינמטק תל אביב החליטו לייסד את הפסטיבל הצעיר והחדש.

הפסטיבל החדש מבטיח להציג סרטי קולנוע איכותיים ויצירתיים הפונים לילדים ועוסקים בעולמם. עולם מציאותי, לעתים כואב ולעתים משעשע.
ילדים ובני נוער  נאלצים להתמודד עם עולמם של המבוגרים, עם בני גילם, ועם גורל אשר לעתים מעמיד אותם בפני אתגרים יוצאי דופן.

סרט הפתיחה BLUE BIRD  זכה בפרס ראשון בקטגוריית סרטי ילדים ונוער בפסטיבל ברלין 2005. הסרט יוקרן בהקרנת בכורה ארצית בנוכחות המפיק והבימאית. סרטים נוספים בפסטיבל נבחרו מכל העולם: הולנד, יפן, רוסיה, גרמניה, ספרד, שבדיה, נורבגיה, דרום אפריקה, הודו אירן וישראל. סרטים אלו ירכיבו את רשימת הסרטים הכוללת שיוצגו בחמשת ימי הפסטיבל. רבים מהם זוכי תחרויות בינלאומיות וביניהם עלילתיים, דוקומנטריים, וסרטים שנעשו על ידי ילדים.

בין הסרטים הבולטים: "הקומה הרביעית" – סרט ספרדי על 4 נערים המאושפזים בבית חולים. סרט מרגש ואופטימי על נעורים והתבגרות בצל מחלה, על תקווה ואהבת החיים.
"האיטלקי" הוא סרט על נער בבית יתומים רוסי המקווה לפגוש את אמו הביולוגית, רגע לפני שזוג איטלקי מאמץ אותו. במאי הסרט, אנדרי קרבצ'וק יכבד בנוכחותו את הקרנת הסרט.
"לוליפופ" – סיפור חברות הנרקם בין ילד לבן יתום לילד שחור בכפר שחורים. הסרט הופק לפני כ- 30 שנה וההקרנה בארץ תיערך בנוכחות הבמאי אשלי לזרוס, שבימים אלו מתכנן לעבור לגור בישראל, ומשמש כשופט בצוות שופטי הפסטיבל.

צוות השופטים של הפסטיבל יורכב מאנשי קולנוע מהארץ ומהעולם,  ונציגות שופטים של ילדים שנבחרו במיוחד לאירוע בשתוף ערוץ הילדים. יו"ר הפסטיבל היא השחקנית גילה אלמגור.

במהלך הפסטיבל ייערכו סדנאות וכיתות אומן גם לילדים ובינהן:
"ילדים יוצרים סרטים" –  פרויקט של ערוץ הילדים המקיים זו השנה החמישית ברציפות את הפרויקט. במסגרת הפרויקט תיערך סדנא מיוחדת לכתיבת תסריטים בה יקבלו הילדים כלים בסיסיים לכתיבה וייפגשו מקרוב עם כותבים. בהשתתפות מיכל חגי – תסריטאית פרויקט "ילדים יוצרים סרטים" ודניאל צרויה, בת 12, תסריטאית הסרט "אח' שלי".  את הסדנא ינחה קובי מחט. בתום הסדנא יוקרנו ארבעה סרטים שהופקו במסגרת הפרוייקט וזכו בפרסים.

סדנת מנגה - סדנת אנימציה יפנית ביוזמת והנחיית ערוץ הילדים. בסדנא ילמדו הילדים את ההיסטוריה של התפתחות האנימה והמנגה תוך כדי התנסות מעשית בלווי מומחי מנגה.

למידע נוסף, שעות ההקרנה ומחירים באתר הפסטיבל


24.09.2005השבוע בהיסטוריה
מורשת ישראל
אוכל ושאר ירקות
על הא ודע במדע
פנאי ובידור
הפסקה פעילה
בז שטח
מידענות
תיבת נח
המלצה על ספר
בניית אתרים


פלה

לפי תאריך :

כתוב לנו | ספר אורחים | אמנת פרטיות | פרסם בבז | הוסף אתר
כל הזכויות שמורות בז © 2000-2002 תנאי שימוש
האתר נבנה ומתוחזק עלידי אפוק