יום שני ג בחשוון, 23 באוקטובר

לשרותכם מנוע חיפוש מבוסס גוגל הממוקד באתרים חינוכים.Beta

   : חפש ראשי

MarkMe תסדר לכם ת'חיים

כשהורדתי את התוכנה למחשבי האישי והפעלתי אותה, הצטערתי לרגע שאני כבר לא תלמידה (נו, רק בצחוק) שכן התוכנה הזו ממש גאונית ויכולה בהחלט לסייע לתלמידים לעשות סדר בבלגן של מטלות, מבחנים ושאר "מרעין בישין" ובהחלט להקל את החיים מבחינת תכנון הזמן ואירגון המידע.

הפעם החלטתי לא להסתפק רק בבדיקת התוכנה, אלא לברר קצת יותר לעומק איך ועל ידי מי באה לעולם. כך היכרתי את אור בירן, תלמיד יב' בן 17.5 שהוא האמא והאבא של התוכנה המופלאה הזו. וכך הוא מספר:

"כשבניתי את התוכנה הזאת הייתי בן 16 וכמה חודשים ,התחלתי להתעניין בשפת ה VB (ויזואל בייסיק) והחלטתי לנסות ללמוד אותה לבדי.  התחלתי ללמוד את בסיס של השפה ואז חשבתי על רעיון שכדאי ליישם את הלימוד תוך כדי בניית תוכנה, כך אתקל בבעיות ואלמד לפתור אותן ... ומכאן נולדה MarkMe :).

הפיתוח נמשך כחצי שנה , תוך כדי כך התפרסמו כמה גרסות בטא שזכו להצלחה וזה מה שנתן לי את ה"פוש" להמשיך עם הפיתוח הלאה. כיום הגעתי למצבכזאת שהתוכנה הזו נמצאת באלפי מחשבים ברחבי הארץ והמספר רק גדל .. :)

אז מה נותנת התוכנה לנו התלמידים?
היא נותנת לנו סוג של ארגונית אבל כזו המותאמת לתלמידים !  עקרון התוכנה מבוסס על "מערכת הציונים" ובה התלמיד מזין את אחוזי חלוקת המקצוע כפי שבית ספרו קבע  ומכניס את הציונים שלו כולל תאריך וזהו התוכנה עושה כבר את החישובים ונותנת אינדיקציה לגבי הציונים שהוזנו עד עכשיו.
לדוגמה במחצית התלמיד יראה את כל הציונים כולל תאריכים ויקבל תמונה אמיתית על תפקודו  הלימודי במהלך המחצית או השנה ... (כדאי לברר עם כל מורה מקצועי כמה אחוזים הוא נותן למבחן, לבחנים, לשיעורי בית, וכדומה..)

בתוכנה קיימים גםיישומים נוספים כמו לוח חגים ומועדים שמראה לתלמיד עוד כמה זמן נשאר לכל חגחופש בלוח מצויין התאריך העברי והלועזי של אותו חגחופש וכמובן טבלת יאוש לאחור עד לאותו תאריך (פנוקציה אהובה על כולם :) ) ...
קיים גם דף קשר ,לוח מבחנים,מערכת שעות  ועוד ועוד ..
בנוסף לכך התוכנה מציע ממשק משתמש נוח ומעוצב ברמה שמקנה נוחות שימוש רבה יותר מזו שניתן למצוא בתוכנות אחרות שקיימות בשוק ...

מה שמייחד את MarkMe שזאת התוכנה היחידה ! העושה עבודה זו ועוד בעברית !
ללא ספק לתוכנה הזאת יש עתיד גדול ! "
 
שאלתי את אור, מה צופן העתיד?
אור: " אני כיום בן 17 וחצי תלמיד תיכון כיתה י"ב ... מנסה לנצל כל רגע בחיי (לכן התקדמות התוכנה ועדכוניה לא כבעבר) ואין לי זמן כמו שהיה לי לפני שנה ...

בנתיים יש לי תוכניות לגבש קבוצה של מתכנתים ומשקיעים שבעזרתם נבנה תוכנה חדשה לגמרי מקצועית יותר טובה יותר ובעלת פונקציות מתקדמות הרבה יותר .. ללא ספק פרויקט לא קטן אבל הצלחתו מובטחת :) ...

לי נותר להציע לכם להוריד את התוכנה למחשבכם, גודלה 6.2Mb ויש צורך בתוכנה לפתיחת קבצים מכווצים כדוגמאת winzip.

תודה לאור ובהצלחה בהמשך הדרך !!!





17.09.2005



השבוע בהיסטוריה
מורשת ישראל
אוכל ושאר ירקות
על הא ודע במדע
פנאי ובידור
הפסקה פעילה
בז שטח
מידענות
תיבת נח
המלצה על ספר
בניית אתרים


פלה

לפי תאריך :

כתוב לנו | ספר אורחים | אמנת פרטיות | פרסם בבז | הוסף אתר
כל הזכויות שמורות בז © 2000-2002 תנאי שימוש
האתר נבנה ומתוחזק עלידי אפוק